Originally Posted by David Gerchman +12.49=1757.94 1757.94 + 17.27 = 1775.21
Turbo329 New Member Aug 7, 2009 110 2 0 Feb 5, 2013 #61 Originally Posted by David Gerchman . +12.49=1757.94 Click to expand... 1757.94 + 17.27 = 1775.21
David Gerchman Member Nov 30, 2012 147 8 0 Feb 9, 2013 #62 +23.46=1798.67 that was wednesdays ride should be at least 40-50 today
Turbo329 New Member Aug 7, 2009 110 2 0 Feb 9, 2013 #63 Originally Posted by David Gerchman . +23.46=1798.67 that was wednesdays ride should be at least 40-50 today Click to expand... 1798.67 + 26.15 = 1824.82 Yesterday's ride. Forgot to log it. Will probably log 30 or so today.
Originally Posted by David Gerchman . +23.46=1798.67 that was wednesdays ride should be at least 40-50 today Click to expand... 1798.67 + 26.15 = 1824.82 Yesterday's ride. Forgot to log it. Will probably log 30 or so today.
Turbo329 New Member Aug 7, 2009 110 2 0 Feb 9, 2013 #64 Originally Posted by Turbo329 . 1798.67 + 26.15 = 1824.82 Yesterday's ride. Forgot to log it. Will probably log 30 or so today. Click to expand... 1824.82 + 33.14 = 1857.96
Originally Posted by Turbo329 . 1798.67 + 26.15 = 1824.82 Yesterday's ride. Forgot to log it. Will probably log 30 or so today. Click to expand... 1824.82 + 33.14 = 1857.96
RyanKuhne New Member Jun 12, 2012 44 4 0 Feb 9, 2013 #65 1857.96 + 150.3 = 2008.26 Still away on business, aka, riding a rental bike.
Turbo329 New Member Aug 7, 2009 110 2 0 Feb 11, 2013 #67 Originally Posted by David Gerchman . +37.27=2045.53 Click to expand... 2045.53 + 18.04 = 2063.57
maydog Well-Known Member Feb 5, 2010 1,333 174 48 Feb 11, 2013 #68 2064.57 + 38 (road) + 135 (trainer) = 2237.57
Turbo329 New Member Aug 7, 2009 110 2 0 Feb 14, 2013 #69 Originally Posted by maydog . 2064.57 + 38 (road) + 135 (trainer) = 2237.57 Click to expand... 2237.57 + 19.13 = 2256.70
Originally Posted by maydog . 2064.57 + 38 (road) + 135 (trainer) = 2237.57 Click to expand... 2237.57 + 19.13 = 2256.70
Turbo329 New Member Aug 7, 2009 110 2 0 Feb 15, 2013 #70 Down to 195.8lbs on an empty stomach. My starting weight was 214lbs. My goal is 190lbs even. It's getting harder and harder to lose the leaner I get. The first race is Sunday March 3rd.
Down to 195.8lbs on an empty stomach. My starting weight was 214lbs. My goal is 190lbs even. It's getting harder and harder to lose the leaner I get. The first race is Sunday March 3rd.
Turbo329 New Member Aug 7, 2009 110 2 0 Feb 15, 2013 #71 Originally Posted by Turbo329 . 2237.57 + 19.13 = 2256.70 Click to expand... Went outside today on my lunch hour. 2256.70 + 16.21 = 2272.91
Originally Posted by Turbo329 . 2237.57 + 19.13 = 2256.70 Click to expand... Went outside today on my lunch hour. 2256.70 + 16.21 = 2272.91
Turbo329 New Member Aug 7, 2009 110 2 0 Feb 16, 2013 #73 Originally Posted by David Gerchman . +10.1+13.5+38.27=2334.78 different rides Click to expand... 2334.78 + 20.69 = 2355.47
Originally Posted by David Gerchman . +10.1+13.5+38.27=2334.78 different rides Click to expand... 2334.78 + 20.69 = 2355.47
Turbo329 New Member Aug 7, 2009 110 2 0 Feb 18, 2013 #75 Originally Posted by David Gerchman . +42.92=2398.39 Click to expand... 2398.39 + 19.32 = 2417.71
Turbo329 New Member Aug 7, 2009 110 2 0 Feb 21, 2013 #76 Originally Posted by Turbo329 . 2398.39 + 19.32 = 2417.71 Click to expand... Caught a cold but managed to do some light indoor work yesterday. Stayed in the drops for the whole duration. 2417.71 + 16.32 = 2434.03
Originally Posted by Turbo329 . 2398.39 + 19.32 = 2417.71 Click to expand... Caught a cold but managed to do some light indoor work yesterday. Stayed in the drops for the whole duration. 2417.71 + 16.32 = 2434.03
Turbo329 New Member Aug 7, 2009 110 2 0 Feb 24, 2013 #77 Originally Posted by Turbo329 . Caught a cold but managed to do some light indoor work yesterday. Stayed in the drops for the whole duration. 2417.71 + 16.32 = 2434.03 Click to expand... 2434.03 + 24.85 = 2458.88
Originally Posted by Turbo329 . Caught a cold but managed to do some light indoor work yesterday. Stayed in the drops for the whole duration. 2417.71 + 16.32 = 2434.03 Click to expand... 2434.03 + 24.85 = 2458.88
maydog Well-Known Member Feb 5, 2010 1,333 174 48 Feb 24, 2013 #79 2488.78 + 69 (road) + 250 (trainer) = 2807.78
Turbo329 New Member Aug 7, 2009 110 2 0 Feb 26, 2013 #80 Originally Posted by maydog . 2488.78 + 69 (road) + 250 (trainer) = 2807.78 Click to expand... yesterday's ride 2807.78 + 16.36 = 2824.14
Originally Posted by maydog . 2488.78 + 69 (road) + 250 (trainer) = 2807.78 Click to expand... yesterday's ride 2807.78 + 16.36 = 2824.14